Marta Bociąga –  psychoterapeuta, psycholog

Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym ( nr certyfikatu 608 ) rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) oraz European Association for Beavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Od kilku lat pracuje jako psycholog oraz psychoterapeuta w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu, na oddziałach szpitalnych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zajmuję się diagnozowaniem, prowadzeniem psychoterapii grupowej i indywidualnej.

W swojej pracy zawodowej zajmuję się także prowadzeniem działań interwencyjnych dla osób znajdujących się w kryzysie, duże doświadczenie w tym zakresie wyniosłam pracując jako specjalista w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

W Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego INTRA prowadzę psychoterapię indywidualną oraz konsultacje psychologiczne dla osób dorosłych. Zajmuję się leczeniem m.in. zaburzeń lękowych, psychosomatycznych, depresyjnych, związanych ze stresem, nerwicowych, leczeniem fobii. Pracuję z osobami, które przeżywają trudności w relacjach z bliskimi, doświadczają kryzysowego momentu w swoim życiu i potrzebują pomocy w pokonaniu trudności . Pracuję także z tymi, którzy nie znają przyczyny swojego cierpienia, poszukują drogi własnego rozwoju, dążąc do odnalezienia własnego potencjału i pełnego wykorzystania swoich zasobów. Wierzę, że każdy człowiek ma wpływ na swoje życie a psychoterapia pomaga pokonać trudności i nabrać odwagi w świadomym decydowaniu o sobie oraz budowaniu satysfakcjonujących relacji.

Prowadząc psychoterapię pracuje zgodnie z kodeksem etyki psychologa oraz pozostaję w regularnej superwizji.